YÜREK SEFERİM

Kim demiş ki gül yaşar diken himayesinde, dikenin itibarı ancak gül sayesinde...

AnasayfaPortalliGaleriTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

sustum..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SıZıM
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajKonu: sustum..   04.12.08 12:45

sustum..
Sustum.. öyLesine... bir nefeste.. aheste.. varsin güLLer acmasin bundan sonra... varsin oLsun!
Eksik oLsun... cokLar aza, anLar hicLige, canLar eceLe devriLe dursun...
Koygar $ahinLer ucurmam bundan gayri, turna kanadiyLa yaraLanmi$ gökLerimde...
KiyiLmi$ ne varsa beyhudedir bundan böyLe...
Sustum... dertLi kaLem... artik sen söyLe!

Sustum... bu vakte kadar, söz kaLesinin burcLarinda nicin mahpustum? Viran oLmanin noksan kiLdigi 1 tutam aciyLa,
mürekkep renginde icimi kustum... siyahin üstüne renk tanimakLa yapiLan hatayi, sacimda an be an artan akLardan ögrendim...
ve ögrendim susmayi, akitmaya kiyamadigim sagnakLardan...

Sustum... keLamin koridorLarinda infiLak eden sedami, yunmu$ yikanmi$ kiziLLikLara yár eyLedim...
Sustum ve nihayet kár eyLedim...
Öncecikten bir siziyLa inLerken neyLer, son sözümü, sona ermeden evveL suskunLuk aLfabesiyLe söyLedim...
Evet! beLkide bir zamanLar meyustum... ama korkmayin artik... sustum... SUSTUM.. !

Sustum... cana, canana, zamana, mekana, zekana, korkana, yürek burkana, gökten sarkana, yerLe bir oLan arkana...
Tu$ oLu$unu gördüm, sustum... yaratik mesabesine indirgenmi$Lerin haLiyLe sustum!
Tersine acan bir cicek gibi, topLadim yaprakLarimi gün i$igindan, goncamin icine pustum.... Sustum... sustum....

Sustum... oLmayan sayginin kaygisini cekerek... bagrimdaki corak topraga Mecnun´un efkarini ekerek...
Bir ceyLanin toynakLariyLa eziLdim, gecip gitti sekerek... ormanLar uguLdadi gözümdeki son biLLuru da dökerek...
Hickirmak istedim oLmadi, sendeLedim oLdugum yere cökerek... harman vakti bir ba$ak kesiLdim,
bicmekten imtina etmeyen kader adLi oragin önünde boyun bükerek... Sustum...

Sustum... konu$ deseLer de... söz gümü$ünü biriktirdim artik yamaLi keseLerde...
özüm her ne kadar kavruLsa da, LeyLa men$eLi vesveseLerde...
kisitLanmi$ hüLyaLarim...
hani agLamakLi baktiginda keLam kesiLen mevzu...
Hakikatte susmak diL ceLigini örseLer de… neyse… Sustum… !

Sustum... kiziLarak giyiLmi$ bir ceket misaLi omzumdadir sükút! yüregimin kuLagina agir geLir oLdu bu küpe, her bir ta$ yakut...

her saniye soLudugum tabut... sustum....

Sustum... gemiLer kaLkiyordu... fora yeLkenLerin kirLettigi Limandan, bir hüzün aksetti sonra...
kücük bir cocuk cehresiyLe KANadi ufkun derinLikLeri... icimdeki ate$Ler terk ederken o itri serinLikLeri...
YaseminLer de bivefa, kokmayinca bu bahar! hanimeLi saLtanatini devirince Akdenizin rutubet kokan nefesi...
Ansizin yikiLinca zincirLere hükmeden asLanLarin kafesi... Sustum...

Sustum... sebepsiz yere... ruhum yara bere... EyvahLari yoLLamadan muhtebere....
biLiyormusun ah AZIZ DOSTUM... ben sustum...

eyvALLAH´Lari koydum yüregime... evet.. ben Sustum...

-aLıntı-

bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz;
ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir !!!
Kullanıcı profilini gör http://yurekseferi.forumzen.com

sustum..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası