YÜREK SEFERİM

Kim demiş ki gül yaşar diken himayesinde, dikenin itibarı ancak gül sayesinde...

AnasayfaPortalliGaleriTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

GÖNÜL SIZIM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SıZıM
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajKonu: GÖNÜL SIZIM   06.02.07 2:45

GÖNÜL SIZIM

Ben sana meftun olmuşum Ey Sevgili. Dolaşıyorsun kanımda kıyam hızıyla. Kanıma kırmızı rengi veren sensin ey sevgili. Hayata dair ne varsa; tüm niyetlerimde, özlemlerimde, eylerimde, isyanlarımda, itaatlerimde, velhasıl tüm yapıp ettiklerimde dolaşıyorsun kıyam hızıyla. Karların üzerinde açan kardelenler gibi beyazsın karanlık ufkumuzda. Başka bir yerde değil kalbimde yer açtım sana kalbimde. En meskûn ve en mesrur duygularım senden neşet etmiştir. Yeniden dirildi tüm mefluç duygularım senin sevginle. Her gün, her saat oturup kalkıp seni anıyorum. Sana layık başka bir yer bulamadım kalbimden gayri. Etrafımda oluşan bir mutluluk halkası varsa, yeşil bir duygu yumağı varsa bunu sana borçluyum Ey Sevgili. Dal budak salıyorsun, bahar getiriyorsun dünyama; nergis kokulu çiçeklerle, mutluluk kaynağı olan kelebeklerle. Ab-ı hayat kokusuyla, diriliş suyuyla, ölümsüzlük iksiriyle dolduruyorsun ciğerlerimi. Hayat veriyorsun tüm bedenime varlığınla, düşüncelerinle, ruhunla.

Kesilmiş gövdemden uyanıp yeniden filizleniyorum bana içirttiğin diriliş suyuyla. Uzanıyorsun büyük sevinçler yaşatarak en ücra hücrelerime. Evet, en ücra hücrelerime kadar yayıldı sevgin, bunu açıkça itiraf ediyorum işte. Biliyorum yamalı sevgilerimiz yakışmıyor, yetmiyor seni sevmeye ama biz duçar olmuşuz senin sevgine, senin rızana, senin himmetine Ey Sevgili. Bir lahza, bir yıl gibi oluyor, Sen olmayınca. Melekler seni seyretmeye doyamadılar, bütün güzel insanlar seni seyretmeye doyamadılar. Bizse sadece senin gül kokunu almak için yanıp tutuşuyoruz. Bütün güller, bütün çocuklar senden almıştır kokusunu diyerek, hasretle kokluyoruz gülleri, hasretle öpüyoruz çocukları. Sadece geçtiğin yerleri değil, bakışlarının değdiği yerleri görmek bile bizim için en büyük bahtiyarlıktır Ey Sevgili.

Ben sana meftun olmuşum Ey Sevgili. Hiç çıkmadın dünyamdan, yıkık duygularımı onarmak için. Hiç çıkmadan beynimden, düşüncelerimi kıyama ayarlamak için. Hiç çıkmadın kalbimden, duygularımı sevgiliye ayarlamak için. Hep yön verdin, yol verdin ayaklarıma kutsal sevdaya doğru. Aldın beni elimden, savurdun aşkın bir kıyısından bir kıyısına. Nefsimi aşkın denizine batırıp terbiye ettin duygularımı. Sele verdi aşkın, kalpsiz bedenimi, kuru bir dal gibi. Denizlerden denizlere dolaştırdın beni, demir almak için en güvenli liman olan aşk limanından. Ben, yani; kutsal, kayıp sevdasını arayan deli divane. Yunusun sana olan aşkını kıskanıp yolunun tozunu yutup kalbini doyurmak isteyen deli divane. Güvercinlerin ve örümceklerin sana olan aşkını kıskanıp, kafasına her türlü belayı saran deli divane.

Ben sana meftun olmuşum ey Sevgili. Gece yıldızlara şarkılar söylerim senin ayrılığına dayanamayınca. Ay gökte gümüş tepsi ile gönderdiğin gök nimetlerini getirir bana. Geldin bir gece vakti rüyalarıma, altın duygular bırakıp gittin, beni yalnızlığımla, düşman olan nefsimle baş başa bırakarak. Ayaklarımın altına alıp çiğniyorum işte nefsimi seni daha çok sevebilmek için. Tüm alışkanlıklarımı bırakıp senin ülkene hicret etmek istiyorum, seni görebilmek için. Gönlüm öyle kuvvetli arzuluyor ki seni ey sevgili; nisyana kalkışmakta, dünyaya dair olan her şeyi. Tüm dostlarımı bırakıp senin sevgine koşmak istiyorum. Dost olarak Sen bana yetersin diye Ey Sevgili.

Ben sana meftun olmuşum Ey Sevgili. Eş ve arkadaş olur bize acılar. Hayat artık hayat değil, mutluluk artık mutluluk değil, bahar artık bahar değil, güzellikler artık güzel değil, ekmeğin ve suyun tadı yok artık Kuruyup çöl oldu hayat. Çatlamış, susuz çorak bir toprağa dönüştü hayat ve öldü insanlık. Sen yoksun diye. Senin getirdiklerin hayattan uzaklaştırıldı diye. Hiçbir şeyin anlamı kalmadı artık Ey Sevgili.

bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz;
ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir !!!
Kullanıcı profilini gör http://yurekseferi.forumzen.com

GÖNÜL SIZIM
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası