YÜREK SEFERİM

Kim demiş ki gül yaşar diken himayesinde, dikenin itibarı ancak gül sayesinde...

AnasayfaPortalliGaleriTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

Peygamber Efendimiz (sav) in Gülleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SıZıM
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajKonu: Peygamber Efendimiz (sav) in Gülleri   07.02.07 23:04

Sevgili çocuklar, isterseniz biraz da Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin' den bahsedelim. Pekiyi, onların kim olduğunu biliyor musunuz? Birçoğunuzun "Peygamberimizin torunları" dediğini duyar gibiyim. Evet iyi bildiniz. Onlar sevgili Peygamberimizin kıymetli torunlarıydı... Gelin şimdi onlarla ilgili hatıraları dinleyelim...

Sevgili çocuklar, Peygamber Efendimize en çok benzeyen kişilerden biri de Hazreti Hasan'mış. O, Hazreti Ali ile Hazreti Fatıma'nın ilk çocuklarıymış. Hasan, Hicret'ten üç yıl sonra dünyaya gelmiş... Hüseyin ise bir yıl kadar sonra... Gerek Has~n, gerekse Hüseyin, doğdukları andan itibaren sevgili Peygamberimizin ilgisi ve sevgisini kazanmışlar. Dünyaya geldikleri zaman kulaklarına ezanı Peygamberimiz okumuş, kundaklarını yine kendi elleriyle sarmış... Sevgili Peygamberimiz, Hasan ve Hüseyin için sık sık şöyle dua edermiş: "Allah'ım! Sana sığınıyorum. Bu iki yavrumu, şeytanın ve kötü bakışlı insanların şerrinden sen koru.. .

Peygamberimiz bu duanın, Hz. İbrahim'in, oğulları İsmail ve İshak'a; Hz. Yakup'un da oğlu Yusuf'a. yaptığı duanın aynısı olduğunu söylermiş...

Peygamber Efendimiz, zaman zaman torunlarını yanına çağırarak koklar ve öpermiş. Onlar için sevgili Peygamberimiz:

"Bunlar benim bu dünyadaki iki reyhanımdır" diyormuş... Sahi, çocuklar, reyhan nedir, biliyor musunuz? Reyhan, güzel kokulu bir çiçektir.. Demek ki çocuklar, Peygamberimizin gözünde güzel ko kulu çiçeklermiş Bizler de, Hasan ve Hüseyin'e, gül
kokul u Peygamberimizin gül tenli torunları dersek, herhalde ab artmış olmayız değil mi? Öpüp kokladığı günler...

Sevgili Peygamberimiz, torunları Hasan ve Hüseyin neşelensinler, sevinsinler diye çeşitli davranışlarda bulunurmuş. Sözgelimi, dilini çıkararak Hasan'a doğru uzatırmış. Peygamberimizin dilinin kırmızılığını görünce, Hasan bundan çok hoşlanır, neşeyle dolarmış.. .

bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz;
ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir !!!
Kullanıcı profilini gör http://yurekseferi.forumzen.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Meslek Modülleri
» uludagın zirvesinde krater gölleri
» PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED(S.A.V)"DEN HADİS-İ ŞERİFE GÜZEL VE ÇİRKİN